Niekomu vadí a niekomu nie. Ako je to s machom v okrasnej záhrade a trávniku?

Mnohých záhradkárov nepoteší pohľad keď sa mu začne tvoriť mach na trávniku alebo v okrasnej záhrade. Ak sa vám objaví v trávniku mach, znamená to že s ním nie je všetko v poriadku. V tomto článku vám poradíme ako riešiť problémy s machom.

Ako sme vyššie písali, výskyt machu v trávniku nám niečo naznačuje. Môžeme to brať aj tak že mach je akýsi ukazovateľ problémov s trávnikom alebo s pôdou. Ak udržujeme trávnik v skvelom stave pravidelným kosením na správnu výšku, prevzdušňovaním trávnika, správnym polievaním trávnika, ochranou a hnojením, mach by sa tam nemal vyskytovať . Najčastejšie symptómy pre výskyt machu sú nedostatok živín v pôde, nadmerná závlaha, tieň, pH pôdy, neprevzdušnenie pôdy a trávnika a zlá výška kosenia.

Najčastejšie v takýchto prípadoch stačí prevzdušniť trávnik vidlami alebo vertikutátorom, presvetliť záhradu, optimalizovať závlahu, prihnojovať alebo správne nastavenie kosenia. Ale čo v prípadoch keď to nepomôže. V takých prípadoch odporúčame použiť FLORIA – MACH STOP. Jedná sa o prípravok na odstránenie machu z trávnika obohatený o dusík a železo ktoré je dôležité pre sýte zafarbenie trávnika. Tento produkt je výnimočný kvôli jednoduchej aplikácii, stačí ho namiešať s vodou a pokropiť trávnik. Navyše sa jedná o prípravok s hnojivým účinkom, vďaka ktorému sa prihnojený trávnik rýchlejšie regeneruje a holé miesta sú po odstránení machu rýchlo zapojené do základného porastu. Použitím FLORIA MACH STOP mach vyschne a je ľahko odstrániteľný z trávneho porastu pomocou hrablí alebo vertikutátora. Na podporu a urýchlenie rastu nového trávnika na miestach kde bol odstránený mach odporúčame použiť trávnu zmes regenerácia z radu FLORIA .

Odporúča sa na dosievanie poškodených a preriedených trávnikov a vyniká rýchlym rastom. Po ošetrení trávnika produktom FLORIA MACH STOP a FLORIA Trávna zmes REGENERÁCIA nám zostane iba krásny priestor v záhrade alebo pri dome, bez machu a bez prázdnych miest. Trávnik sa zregeneruje, je prevzdušnený a vitálny. Stáva sa pýchou našej záhrady.

FLORIA – MACH STOP

  • Stačí namiešať s vodou a trávnik pokropiť – jednoduchá aplikácia
  • Okamžitý účinok prípravku – hneď po aplikácii
  • Posiňuje trávnik a zaistí jeho razantný rastFLORIA MACH STOP
  • Trávniku dodá sýtozelenú farbu
  • Dávkovanie: 40 g do 10 l vody
  • Balenie 0,5 kg vystačí na 125 m2
Videonávod:FLORIA MACH STOP