Či už máte záujem vysiať nový trávnik alebo dosiať poškodený trávnik po rôznych chorobách alebo pôsobením vašich domácich miláčikov, vďaka tohtoročným teplotám je na to ešte vhodné obdobie. Hoci si samotný výsev trávnika vyžaduje dodržiavanie určitých pravidiel, v domácich podmienkach je možné úspešne vypestovať trávnik bez väčších problémov.

Na čo by ste nemali zabudnúť:

  1. Kvalitné trávne osivo je dôležité pre správne a rovnomerné klíčenie. Medzi našimi produktmi nájdete hneď niekoľko druhov trávnych osív, či už v rade FLORIA, AGRO alebo PRIMAFLORA. Každé z nich je špecifické a určené do rôznych podmienok. Trávne zmesi ŠPORT sú napríklad určené na zaťažovanejšie miesta ako sú športové alebo detské ihriská. Trávne zmesi PARK sú vhodné na mierne zaťažované reprezentačné plochy ako sú napríklad záhrady rodinných domov, okrasné trávniky v záhradách alebo parkoch alebo okolo firemných budov. Ak sa ale neviete rozhodnúť , ktorý typ trávnej zmesi použiť je tu aj trávna zmes UNIVERZÁL. Táto trávna zmes je vhodná na zatrávnenie plôch v okolí budov, ciest ale môže sa využívať aj na trávnaté plochy v parkoch. Jej výhodou sú nižšie nároky na údržbu.
  2. Teplota pôdy je ďalším dôležitým faktorom pre správne klíčenie semien tráv. Platí totiž, že čím je teplota pôdy na jar, alebo na jeseň vyššia, tým rýchlejšie semená vyklíčia. Naopak ak je teplota nízka semená nezačnú klíčiť.
  3. Vlaha je po výseve veľmi dôležitým faktorom, ktorý môže rovnako ovplyvniť klíčenie na úplnom začiatku. Vysiatu plochu je potrebné pravidelne zavlažovať aby tak semená mohli vyklíčiť a vytvorili sa im ideálne podmienky na zakoreňovanie a správny rast

Môže to vyzerať na prvý pohľad náročné, no opak je pravdou.  Stačí dodržať základné pravidlá a úspech sa dostaví a vy sa budete môcť tešiť z krásnej trávnatej zelenej plochy.