Aj v prípade, že svojim orchideám venujete najlepšiu starostlivosť, môže sa stať, že postupom času začnú strácať na vitalite. Ako ich znova naštartovať a prinavrátiť im zdravie a úžasné kvitnutie?

Ak sa ani po malej pauze neobnoví kvitnutie a orchideám sa prestáva dariť, jednoduchou vizuálnou kontrolou môžeme odhaliť prípadný problém.

Ako spoznáme, že je vhodný čas na presádzanie?

V prípade, že pri pohľade na orchideu sa vo vnútri pestovateľskej nádoby nachádza väčšie množstvo vyschnutých koreňov a zdravé korene sa nachádzajú mimo nej, je ideálny čas na presadenie. Samotné presádzanie sa odporúča vykonávať na jar alebo na jeseň a v čase, keď sú orchidey odkvitnuté.

Ako prebieha presádzanie?

  1. Zabezpečte si novú väčšiu nádobu, v ktorej budete svoju orchideu pestovať
  2. Väčšina orchideí sa nepestuje v bežnom substráte, ale v špeciálnom substráte určenom na pestovanie orchideí
  3. Pred presadením odstráňte vyschnuté korene
  4. Po presadení je potrebné orchideám nechať čas na regeneráciu. Ideálne je s prvou zálievkou počkať približne 3 dni, aby sa zacelili rany po odstránených koreňoch.
  5. S hnojením začíname až po niekoľkých týždňoch

Naše tipy:

  1. na presádzanie orchideí využite špeciálny FLORIA substrát na orchidey, ktorý udržiava v blízkosti koreňov vysoký podiel vzduchu a je ideálnym základom na správne zakorenenie a kvitnutie.
  2. V prípade, že sa aj po presadení vašim orchideám nedarí prinavrátiť stratenú vitalitu, odporúčame využiť Vitality Komplex orchidea, ktorý vďaka špeciálnemu výluhu z vermikompostu dodá rastlinám stratenú energiu na rast a kvitnutie.

 

FLORIA Substrat na orchideyVitality Komplex orchidea