Ak ste sa rozhodli, že si chcete založiť krásny trávnik, práve teraz je na to ideálny čas. Prelom augusta a septembra ponúka vhodné podmienky pre správne vzchádzanie vysiatych semien.

Čo je dôležité pre správne vysiatie trávnika?

  1. Trávne osivo – pri výbere trávneho osiva je dôležité vyberať kvalitné trávne osivá, ktoré zabezpečia rovnomerné klíčenie. Medzi našimi produktmi nájdete overené trávne osivá. Dôležitým bodom, ktorý by ste nemali podceniť je výber podľa podmienok, kde bude trávne osivo použité. Trávne zmesi Šport sú určené hlavne na miesta, ktoré sú častejšie zaťažované a sú tak odolnejšie voči fyzickej záťaži (využiť ich môžete napríklad na športové alebo detské ihriská). Trávne zmesi Park sú vhodné na mierne zaťažované plochy, ktoré plnia skôr reprezentačnú ako rekreačnú funkciu (využívané sú napríklad k rodinným domom, okrasné trávniky v záhradách, parkoch alebo v okolí firemných budov). Ak však hľadáte špeciálne trávne zmesi, práve ponuka radu FLORIA je pre vás tým správnym rozhodnutím. Medzi špeciálne druhy trávnych zmesí patrí trávna zmes Regenerácia, ktorá je určená na opravu poškodených miest v trávniku a zabezpečí rýchle zapojenie poškodenej plochy. Trávne zmesi Golf a Kráľ trávnikov zabezpečia špičkový trávnik a maximálny estetický zážitok z krásneho trávnika.
  2. Teplota – jeden z najdôležitej   ších faktorov pre správne klíčenie trávneho osiva. Nemáme na mysli ani tak teplotu ovzdušia, ale teplotu pôdy. Platí totiž známe pravidlo, že čím je teplota pôdy vyššia, tým rýchlejšie dôjde k vyklíčeniu trávneho osiva.
  3. Vlaha – ďalším dôležitým faktorom je dostatok vlahy. Práve tú mnohí podceňujú, čo môže mať za následok nerovnomerné vzchádzanie trávneho osiva. V extrémnych prípadoch sa dokonca môže stať, že trávne osivo nevyklíči vôbec.

Vypestovať si vlastnoručne vysiaty trávnik sa na prvý pohľad môže zdať ako náročný proces. Ak však dodržíte základné pravidlá, úspech na seba nenechá dlho čakať a už po pár týždňoch sa budete môcť tešiť z krásneho zeleného trávnika.

 

TIP 1: Pred samotným výsevom odporúčame z vysievanej plochy odstrániť nežiadúce prímesi, zvyšky stavebného materiálu a kameňov. Plochu zbavte starého porastu pomocou totálnych herbicídov a to predovšetkým trvácich burín.

TIP 2: Ak si aj vy radi spomínate na prechádzky po lúkach plných kvetov a zdá sa vám, že vo vašom okolí práve takéto miesta absentujú, máte možnosť vytvoriť si lúku plnú kvetov sami. Vďaka trávnej zmesi NATURA Kvitnúca lúka budete o krôčik bližšie  k prírode.