Veľkosť balenia 5 kg
Počet kusov na palete 100
EAN kód 8594005009837

Vertikutačná zmes 4 v 1

Zloženie: zeolit, prírodné organické hnojivo, osivo a Hydrogel

  • regenerácia a rýchla oprava trávniku po vertikutácii
  • obsahujú rýchlo rastúce semená tráv – nový trávnik vzklíči do 14 dní
  • Hydrogel zadržuje vlahu v blízkosti klíčiacich semien tráv
  • hnojivo dodá novo rastúcemu trávniku dostatok živín pre zdravý rast
  • zeolit zabraňuje vyplavovaniu živín a znižuje kyslosť pôdy
  • jednoduchá aplikácia rozosievaním z ruky
  • dávkovanie: 50 g/m2
  • balenie 5 kg vystačí až na 100 m2

Doba použitelnosti: 3 roky od dátumu výroby

Doporučené dávkovanie: 50 g / 1 m²

Je Váš trávnik škaredý/neestetický? Je preplnený trávnou plsťou, machom a má v sebe veľa holých miest? Potom je najvyšší čas na vertikutáciu. Problém s vertikutáciou je ten, že trávnik po nej vyzerá ešte horšie, pokiaľ nie je správne ošetrený. Aby sa obnova trávniku urýchlila, je ideálne použiť FLORIA vertikutačnú zmes. Prevzdušňovací mix zeolitu s trávnymi semenami, prírodným hnojivom a Hydrogelom zlepšuje jeho celkovú regeneráciu. Trávnik je krásny, má sýtu zelenú farbu a je pripravený na plnohodnotné využitie.

Z čoho sa Vertikutačná zmes skladá?

Zmes je vyrobená z prírodnej horniny – zeolitu, prírodného organického hnojiva, semien tráv a Hydrogelu pútajúceho vodu.

Ako vertikutačná zmes funguje?

Trávne osivo zaplní prázdne miesta v trávniku. Organické hnojivo dodá trávniku i klíčiacim semenám potrebné živiny a naštartuje rýchlu regeneráciu a intenzívny rast trávneho porastu. Zeolit je schopný zadržať voľné živiny a následne ich opäť uvoľniť pre potreby rastlín a tým zlepšiť ich využitie. Hydrogel je zložka, ktorá zlepšuje využitie vody zo závlahy, predovšetkým pre zasiate semienka i vyklíčené mladé rastliny, ktoré majú ešte nedostatočný koreňový systém.

Aplikácia: 03-09

Ako postupovať a kedy Vertikutačnú zmes používať?

Vertikutačná zmes sa používa od polovice marca do konca septembra. Najvhodnejšie obdobie pre vertikutáciu trávnika je od polovice apríla do polovice mája a potom od konca augusta do konca septembra. Zmes je taktiež vhodné použiť po ručnom vyhrabaní machu a stariny z trávnika a prípadne aj pri regenerácii riedkeho, alebo poškodeného trávnika. Tesne pred aplikovaním zmes riadne premiešajte. Po vertikutácii (alebo po vyhrabaní machu a stariny z trávnika) celú plochu posypte vertikutačnou zmesou (v dávke cca 50 g/m2) a pozvoľna zalejte, aby nedošlo k odplaveniu semien tráv. V prvých 2 týždňoch nesmie novo posypaná plocha vyschnúť a mala by byť každý deň zavlažovaná. Akonáhle sa prázdne miesta zacelia, pokračujte v starostlivosti o trávnik štandardným spôsobom (zálievka, hnojenie, kosenie, atď…). Najvhodnejšie obdobie na aplikáciu tohto prípravku je počas dlhodobo oblačného počasia.