Balenie 200 g
Počet kusov v skup. balení 72
EAN kód 8594005007277
Číslo výrobku 008229

Hydrogel

  • zaisťuje lepší kontakt koreňov rastlín s pôdou
  • zvyšuje zadržiavanie využiteľnej vody v pôde, alebo substráte
  • znižuje frekvenciu zavlažovania
  • zvyšuje prežitie nových stromov a krov po výsadbe
  • zabraňuje vyplavovaniu cenných živín
  • ideálny pre všetky rastliny na záhrade
  • 200 g balenia vystačí na 200 l substrátu

Doba použitelnosti: 4 roky od dátumu výroby

Odporúčané dávkovanie: 5 g k rastline/ 5 – 10 g do 10 l substrátu

Čo je to HYDROGEL?

Na prvý pohľad vyzerá jako obyčajný prášok, ale akonáhle sa stretne s vodou, začne výrazne kyprieť a získa gélovú konzistenciu. Táto látka dokáže do seba absorbovať veľké množství vody i živín a svôj objem vie zväčšiť až 250 x. Pomáha koreňom rastlín dlhodobo zabezpečovať nevyhnutný príjem vlahy a živín.

Ako sa HYDROGEL používa v praxi?

Ako príklad si zoberieme pestovateľskú nádobu na terasu. Nasypte do nej potrebné množstvo substrátu a pomocou odmerky pridajte dávku HYDROGELU. Všetko dôkladne pomiešajte a teraz už môžete rastlinu vysadiť. Prípravok sa používa len pri výsadbe. Dodatočné dosypávanie na povrch pôdy môže rastline skôr ublížiť. HYDROGEL je možné použiť na výsadbu do kvetináču, do klasických truhlíkov, ale i do samozavlažovacích.

Aké je dávkovanie? Je odlišné?

Do obyčajných balkónových truhlíkov sa pridáva 10 – 20 g / m. Pre samozavlažovacie truhlíky stačí 5 g / m. Do kvetináčov a nádob: 10 – 20 g / 10 l substrátu. Tu by sme mali dodržiavať pravidlo, že menej je niekedy viac a preto nepoužívať vyššie dávky. Mohlo by dôjsť k trvalému poškodeniu rastlín.

Čo ak nám nádoba vyschne a až potom ju zalejeme? Nie je po prípravku?

HYDROGELU nevadí ani dlhšie obdobie sucha – aj po vyschnutí pri ďalšej zálievke kyprí. Zostáva svieži a pružný. Svoje vlastnosti si uchováva niekoľko rokov, následne sa bez nežiadúcich zbytkov rozkladá. Nemusíme sa teda obávať pred vysypaním zeminy napríklad na kompost.

Môžem HYDROGEL použiť pri výsadbe kru do voľnej pôdy?

Samozrejme áno. Použitie HYDROGELU je rovnaké ako pri výsadbe do pestovateľských nádob.

Kde všade môžem HYDROGEL použiť?

HYDROGEL môžete použiť pri príprave pôdy na celý záhon, alebo len do výsadbového radu. Výborne poslúži drobnému ovociu v nádobách i na záhonoch, jahodám, pre rastliny s vysokou potrebou vody ako sú hortenzie, durmany… dokonca aj pri výseve a údržbe trávnikov.

Prípravok nie je vhodný pre rostliny citlivé na premokrenie, ako napr. bylinky nebo izbové rastliny!

Čo tým získam, keď prípravok použijem?

Vďaka rovnomernej závlahe a príjmu živín vám rastliny nezaschnú, dobre prirastajú a neskôr bohato kvitnú, u ovocí nezasychajú plody (a ostávajú dužinaté). Vytvorený gél nám udrží dostatok vody až o 70% účinnejšie a tým zaistí až o 40% bohatší koreňový systém. Dobre hospodári s vodou a bráni vyplavovaniu živín do spodných vrstiev pôdy.