Už za skorej jari (február-marec) je čas myslieť na úrodu broskýň. O úrodu totiž môžete veľmi ľahko prísť, pokiaľ stromy včas neošetríte proti kučeravosti. Chorobu je jednoduché spoznať už len podľa názvu – listy sa krútia, kučeria a majú zelené až červeno zelené pľuzgiere. Takto poškodené listy opadnú , čo rastlinu veľmi oslabuje. U tejto choroby rozhoduje čas; musíte sledovať jarné počasie a jeho vplyv na stromčeky, hlavne ich púčiky. Akonáhle sa trochu oteplí (teplota je nad 7°C aspoň 4 – 5 dní) púčiky „prasknú“ a to by váš postrek bol neúčinný.

Takže ako na to? Najjednoduchšie je kúpiť si krabičku AGRO Kučeravosť STOP, ktorá obsahuje dva fungicídne prípravky pre dvojfázové ošetrenie. V prvom rade vykonajte nalievanie púčikov (najpozdejšie na začiatku pučania). To isté vykonajte aj po 10 – 14 dňoch. A teraz informácia pre „leňochov“: nechcite si uľahčite si ošetrenie tým, že oba prípravky použijete naraz! Tým by sa mohlo stať, že nevyhubíte všetky zárodky huby a ona vám napadne neošetrené, novo narastené miesta.

Jedno balenie vám postačí na 2 stredne veľké stromy. A úroda je zachránená!

TIP: Nezabudnite na jar pomôcť stromom a ich rastu a aplikujte kvalitné šesťmesačné hnojivo FLORIA pre celú záhradu. Zdravé a silné rastliny ľahšie odolajú tlaku chorôb a škodcov!